KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13395280
*
nr 1339 5280
Sven Hellquist
(1916-1997), Sverige
Oljemålning, Sven Hellquist (f. 1916), Sverige. Hästar. Signerad. Olja på pannå, 22x38 cm
Sven Hellquist, svensk målare född 1916, död 1997 .
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 augusti 2020
kl 20:44:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/8 16:06:10
1
300 kr
3/8 15:59:49
2
450 kr
3/8 20:39:42
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv häst hästar olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sven hellquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Sven Hellquist
Sven Hellquist, svensk målare född 1916, död 1997 .
nr 1339 5280
Sven Hellquist
(1916-1997), Sverige
Oljemålning, Sven Hellquist (f. 1916), Sverige. Hästar. Signerad. Olja på pannå, 22x38 cm
Sven Hellquist, svensk målare född 1916, död 1997 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 augusti 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/8 16:06:10 | 1 | 300 kr |
| 3/8 15:59:49 | 2 | 450 kr |
| 3/8 20:39:42 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv häst hästar olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sven hellquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



