KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14145177
nr 1414 5177
Sven Ahlgren
(1922-1997), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 55. Olja på duk, 84x145cm, yttermått inklusive ram: 90x147cm
Sven Harald Ahlgren, svensk bildkonstnär född 1922, död 1997.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 23 augusti 2021
kl 18:46:48
700 kr
800 kr
1.000 kr
Sven Ahlgren
Läs mer om Sven Ahlgren