KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13656159
*
nr 1365 6159
Sven Ahlgren
(1922-1997), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -58. Olja på duk, 52,5x65,5 cm
Sven Harald Ahlgren, svensk bildkonstnär född 1922, död 1997.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 18:53:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 12:52:34
1
100 kr
7/12 18:43:53
2
200 kr
7/12 18:48:11
1
200 kr
7/12 18:48:11
2
200 kr (Budbetjänt)
7/12 18:48:30
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sven Ahlgren
Sven Harald Ahlgren, svensk bildkonstnär född 1922, död 1997.
Läs mer om Sven Ahlgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar sven ahlgren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41
*
Sven Ahlgren
Sven Harald Ahlgren, svensk bildkonstnär född 1922, död 1997.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Sven Ahlgren
nr 1365 6159
Sven Ahlgren
(1922-1997), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -58. Olja på duk, 52,5x65,5 cm
Sven Harald Ahlgren, svensk bildkonstnär född 1922, död 1997.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/12 12:52:34 | 1 | 100 kr |
7/12 18:43:53 | 2 | 200 kr |
7/12 18:48:11 | 1 | 200 kr |
7/12 18:48:11 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
7/12 18:48:30 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sven Ahlgren
Sven Harald Ahlgren, svensk bildkonstnär född 1922, död 1997.Läs mer om Sven Ahlgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar sven ahlgren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41