KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13656160
*
nr 1365 6160
Sven Ahlgren
(1922-1997), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -58. Olja på duk, 52,5x65,5 cm
Sven Harald Ahlgren, svensk bildkonstnär född 1922, död 1997.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 18:50:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 18:45:07
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sven Ahlgren
Sven Harald Ahlgren, svensk bildkonstnär född 1922, död 1997.
Läs mer om Sven Ahlgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar sven ahlgren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36
*
Sven Ahlgren
Sven Harald Ahlgren, svensk bildkonstnär född 1922, död 1997.
Läs mer om Sven Ahlgren
nr 1365 6160
Sven Ahlgren
(1922-1997), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -58. Olja på duk, 52,5x65,5 cm
Sven Harald Ahlgren, svensk bildkonstnär född 1922, död 1997.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/12 18:45:07 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sven Ahlgren
Sven Harald Ahlgren, svensk bildkonstnär född 1922, död 1997.Läs mer om Sven Ahlgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar sven ahlgren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52 -
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36