![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7764024
*
nr 776 4024
Svante Kede
(1877-1955), Sverige
Oljemålning, Svante Kede (1877-1955), fjäll, signerad, ramens innermått: 45xz62
Svante Kede, svensk bildkonstnär född 1877, död 1955.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2012
kl 17:49:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/9 21:52:27
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjäll fjällandskap fjällmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja oljemålning oljemålningar svante kede
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:11
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:55
*
Svante Kede
Svante Kede, svensk bildkonstnär född 1877, död 1955.
nr 776 4024
Svante Kede
(1877-1955), Sverige
Oljemålning, Svante Kede (1877-1955), fjäll, signerad, ramens innermått: 45xz62
Svante Kede, svensk bildkonstnär född 1877, död 1955.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/9 21:52:27 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjäll fjällandskap fjällmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja oljemålning oljemålningar svante kede
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:11 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:55