KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13634483
*
nr 1363 4483
Sune Skote
(1919-2014), Sverige
Oljemålning, Fiskenät. Signerad. Olja på pannå, 38x66 cm
Sune Skote, svensk tecknare och grafikerfödd 1919 i Stockholm, död 2014.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 november 2020
kl 18:50:24
- Konstnär/Designer
Sune Skote
Sune Skote, svensk tecknare och grafikerfödd 1919 i Stockholm, död 2014.
Läs mer om Sune Skote
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskenät olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sune skote svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Sune Skote
Sune Skote, svensk tecknare och grafikerfödd 1919 i Stockholm, död 2014.
Läs mer om Sune Skote
nr 1363 4483
Sune Skote
(1919-2014), Sverige
Oljemålning, Fiskenät. Signerad. Olja på pannå, 38x66 cm
Sune Skote, svensk tecknare och grafikerfödd 1919 i Stockholm, död 2014.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 november 2020 |
- Konstnär/Designer
Sune Skote
Sune Skote, svensk tecknare och grafikerfödd 1919 i Stockholm, död 2014.Läs mer om Sune Skote
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskenät olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sune skote svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



