KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13207318
*
nr 1320 7318
Stig Östman
(1932-2019), Sverige
Oljemålning, Höstlandskap, ej signerad. Olja på pannå, 72x99 cm
Stig Östman, svensk bildkonstnär född 1932, död 2019.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 april 2020
kl 20:50:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/4 09:05:58
1
100 kr
19/4 20:56:54
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad höstlandskap olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stig östman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36
*
Stig Östman
Stig Östman, svensk bildkonstnär född 1932, död 2019.
nr 1320 7318
Stig Östman
(1932-2019), Sverige
Oljemålning, Höstlandskap, ej signerad. Olja på pannå, 72x99 cm
Stig Östman, svensk bildkonstnär född 1932, död 2019.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 april 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/4 09:05:58 | 1 | 100 kr |
19/4 20:56:54 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad höstlandskap olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stig östman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52 -
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36