KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12989113
*
nr 1298 9113
Stig Kjellin
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, "Verandan". Signerad. Olja på duk, 73x35 cm
Kondition: lös ram
Stig Kjellin, svensk målare född i Borås 1914.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 december 2019
kl 18:39:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/12 16:04:32
1
150 kr
16/12 18:31:42
2
250 kr
16/12 18:33:00
3
250 kr
16/12 18:33:01
2
250 kr (Budbetjänt)
16/12 18:34:19
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stig kjellin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
Stig Kjellin
Kondition: lös ram
Stig Kjellin, svensk målare född i Borås 1914.
Läs om budbetjänten
nr 1298 9113
Stig Kjellin
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, "Verandan". Signerad. Olja på duk, 73x35 cm
Kondition: lös ram
Stig Kjellin, svensk målare född i Borås 1914.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 december 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/12 16:04:32 | 1 | 150 kr |
16/12 18:31:42 | 2 | 250 kr |
16/12 18:33:00 | 3 | 250 kr |
16/12 18:33:01 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
16/12 18:34:19 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stig kjellin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41