KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13592438

nr 1359 2438

Stig Jonzon

(1913-1987), Sverige

Oljemålning, Triumfbågen, Paris. Signerad, daterad 1981. Olja på duk, 32x40 cm

Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 9 november 2020
kl 20:29:16

5/11 23:27:31 1      Vinnande bud

Stig Jonzon

Läs mer om Stig Jonzon