KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15264254
nr 1526 4254
Sten Ekendahl
(1897-1968), Sverige
Oljemålning, Pimplare. Signerad, daterad 1944. Olja på duk, 58x42 cm, yttermått inklusive ram: 76x60 cm
Sten Ekendahl, svensk bildkonstnär född 1897, död 1968.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 6 mars 2023
kl 18:46:43
300 kr
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
800 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
800 kr (Budbetjänt)