KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15511004
*
nr 1551 1004
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Oljemålning, "De heliga bergen". Signerad, daterad -59. Olja på duk, 18x23 cm, yttermått inklusive ram: 34x40 cm
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Följerätt
Utrop:
6.000 kr
Såld:
5.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juli 2023
kl 18:23:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/7 11:06:10
1
Vinnande bud
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Stellan Mörner
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Läs mer om Stellan Mörner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: halmstadgruppen olja olja på duk oljemålning oljemålningar stellan mörner svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:32
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:55
*
Stellan Mörner
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Läs mer om Stellan Mörner
nr 1551 1004
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Oljemålning, "De heliga bergen". Signerad, daterad -59. Olja på duk, 18x23 cm, yttermått inklusive ram: 34x40 cm
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 6.000 kr |
Såld: | 5.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juli 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/7 11:06:10 | 1 | Vinnande bud |
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Stellan Mörner
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk mÃ¥lare och scenograf.Läs mer om Stellan Mörner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: halmstadgruppen olja olja på duk oljemålning oljemålningar stellan mörner svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:32 -
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:55