KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9345005
*
nr 934 5005
Stefan Tunedal
(f. 1959), Sverige
Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), 2 st, Kvinnor, signerad, 58x22
Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:16:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/12 17:19:33
1
600 kr
4/1 18:42:35
2
350 kr
4/1 18:42:35
1
400 kr (Budbetjänt)
4/1 18:43:54
2
450 kr
4/1 18:43:54
1
500 kr (Budbetjänt)
4/1 18:46:07
2
600 kr
4/1 18:46:07
1
600 kr (Budbetjänt)
7/1 22:10:14
1
800 kr
10/1 11:48:12
3
700 kr
10/1 11:48:12
1
800 kr (Budbetjänt)
10/1 11:48:33
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: damporträtt kvinna kvinnor olja oljemålning oljemålningar porträttmåleri stefan tunedal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Stefan Tunedal
Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 5005
Stefan Tunedal
(f. 1959), Sverige
Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), 2 st, Kvinnor, signerad, 58x22
Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/12 17:19:33 | 1 | 600 kr |
4/1 18:42:35 | 2 | 350 kr |
4/1 18:42:35 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
4/1 18:43:54 | 2 | 450 kr |
4/1 18:43:54 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
4/1 18:46:07 | 2 | 600 kr |
4/1 18:46:07 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
7/1 22:10:14 | 1 | 800 kr |
10/1 11:48:12 | 3 | 700 kr |
10/1 11:48:12 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
10/1 11:48:33 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: damporträtt kvinna kvinnor olja oljemålning oljemålningar porträttmåleri stefan tunedal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30