KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9345007
*
nr 934 5007
Stefan Tunedal
(f. 1959), Sverige
Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), Kvinna och man, 41x33
Kondition: oramad
Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:17:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/12 21:37:15
1
800 kr
27/12 21:24:47
2
800 kr
27/12 21:24:47
1
800 kr (Budbetjänt)
27/12 21:25:24
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinna och man olja oljemålning oljemålningar stefan tunedal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:50
-
8085 Oljemålning
Gelotte. Signerad, landskap. Olja på duk, landskap..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:52
-
8255 Oljemålning
Ivar Franke (1913-1999), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:37
-
8339 Oljemålning
Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Änder. Signerad...//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:40
-
8340 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Stilleben med rosor. Olja ..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:42
*
Stefan Tunedal
Kondition: oramad
Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 5007
Stefan Tunedal
(f. 1959), Sverige
Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), Kvinna och man, 41x33
Kondition: oramad
Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/12 21:37:15 | 1 | 800 kr |
27/12 21:24:47 | 2 | 800 kr |
27/12 21:24:47 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
27/12 21:25:24 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinna och man olja oljemålning oljemålningar stefan tunedal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:50 -
8085 Oljemålning
Gelotte. Signerad, landskap. Olja på duk, landskap..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:52
-
8255 Oljemålning
Ivar Franke (1913-1999), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:37 -
8339 Oljemålning
Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Änder. Signerad...//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:40 -
8340 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Stilleben med rosor. Olja ..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:42