KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13195205
*
nr 1319 5205
Sören Andersson
(f. 1941), Sverige
Oljemålning, (tillskriven), Stadsbild, oramad. Ej signerad. Olja på pannå, 60x90 cm
Sören Andersson, svensk bildkonstnär född 1941.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 april 2020
kl 19:16:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/4 02:49:43
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stadsbild svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sören andersson
-
9233 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Bro"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:17
-
9267 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Byggn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9189 Oljemålning
Albert Krüger (1885-1965), Sverige. "Viks fiskeläg..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:06
-
9161 Oljemålning
Alexander Langlet (1870-1953), Sverige. Karoliner...//
Aktuellt bud: 4.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:37
-
9063 Oljemålning
Arne Tegelman (1907-1981), Sverige. Signerad, sege..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:43
-
1020 Oljemålning
Ã…se Christian Danell (f. 1944), Sverige. Nakenstud..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:41
*
Sören Andersson
Sören Andersson, svensk bildkonstnär född 1941.
nr 1319 5205
Sören Andersson
(f. 1941), Sverige
Oljemålning, (tillskriven), Stadsbild, oramad. Ej signerad. Olja på pannå, 60x90 cm
Sören Andersson, svensk bildkonstnär född 1941.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 april 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/4 02:49:43 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stadsbild svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sören andersson
-
9233 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Bro"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:17 -
9267 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Byggn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9189 Oljemålning
Albert Krüger (1885-1965), Sverige. "Viks fiskeläg..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:06
-
9161 Oljemålning
Alexander Langlet (1870-1953), Sverige. Karoliner...//
Aktuellt bud: 4.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:37 -
9063 Oljemålning
Arne Tegelman (1907-1981), Sverige. Signerad, sege..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:43 -
1020 Oljemålning
Ã…se Christian Danell (f. 1944), Sverige. Nakenstud..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:41