KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13977432

nr 1397 7432

Sixten Holmgren

(f. 1906), Sverige

Oljemålning, Sixten Holmgren (f. 1906), Sverige. Signerad, landskap. Olja på duk, 49x59cm, yttermått inklusive ram: 60x70cm

Sixten Holmgren, svensk målare född i Stora Tuna 1906.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 17 maj 2021
kl 18:27:13

17/5 17:58:01 1      Vinnande bud

Sixten Holmgren

Läs mer om Sixten Holmgren