KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13835070
nr 1383 5070
Simeon Öquist
(1868-1955), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1937. Olja på duk, 36x30, yttermått inklusive ram: 47x42 cm
Simeon Öquist, född 1868 i Sundsvall, död 1955 i Sundbyberg, svensk målare,
Utrop:
800 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 8 mars 2021
kl 20:33:11
700 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr
1.500 kr
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
2.000 kr
Simeon Öquist
Läs mer om Simeon Öquist