KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13071173
*
nr 1307 1173
Simeon Öquist
(1868-1955), Sverige
Oljemålning, Fiskande kvinna. Signerad, 1947. Olja på pannå, 46x70cm
Simeon Öquist, född 1868 i Sundsvall, död 1955 i Sundbyberg, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 februari 2020
kl 21:02:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 14:27:47
1
300 kr
17/2 17:07:32
2
450 kr
17/2 20:54:12
3
500 kr
17/2 20:55:03
4
600 kr
17/2 20:56:12
3
700 kr
17/2 20:57:11
5
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Simeon Öquist
Simeon Öquist, född 1868 i Sundsvall, död 1955 i Sundbyberg, svensk målare,
Läs mer om Simeon Öquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskande kvinna olja olja på pannå oljemålning oljemålningar simeon öquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Simeon Öquist
Simeon Öquist, född 1868 i Sundsvall, död 1955 i Sundbyberg, svensk målare,
Läs mer om Simeon Öquist
nr 1307 1173
Simeon Öquist
(1868-1955), Sverige
Oljemålning, Fiskande kvinna. Signerad, 1947. Olja på pannå, 46x70cm
Simeon Öquist, född 1868 i Sundsvall, död 1955 i Sundbyberg, svensk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/2 14:27:47 | 1 | 300 kr |
17/2 17:07:32 | 2 | 450 kr |
17/2 20:54:12 | 3 | 500 kr |
17/2 20:55:03 | 4 | 600 kr |
17/2 20:56:12 | 3 | 700 kr |
17/2 20:57:11 | 5 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Simeon Öquist
Simeon Öquist, född 1868 i Sundsvall, död 1955 i Sundbyberg, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Simeon Öquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskande kvinna olja olja på pannå oljemålning oljemålningar simeon öquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37