KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15473214
nr 1547 3214
Sigurd Wallin
(1916-1999), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 55, Kullen, Skåne. Olja på duk, 53x63 cm, yttermått inklusive ram: 69x79 cm
David Sigurd Wallin, svensk målare född 1916, död 1999.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 juni 2023
kl 20:55:14
12/6 19:59:21