KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12088137
nr 1208 8137
Sigurd Jungstedt
(1889-1957), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad Sj-dt 1944. Olja på pannå, 60x50 cm
Sigurd Jungstedt, svensk bildkonstnär född 1889, död 1957.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 oktober 2018
kl 18:06:15
26/9 17:51:56
Sigurd Jungstedt
Läs mer om Sigurd Jungstedt