KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15522010
*
nr 1552 2010
Sigrid de Rougemont-Wahlström
(1888-1984), Sverige
Oljemålning, Två Flickor. Signerad. Olja på duk, 61x50 cm, yttermått inklusive ram: 69x58 cm
Kondition: färgbortfall
Sigrid de Rougemont-Wahlström, svensk målare född i Färila, Gävleborgs län 1888, död 1984.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juli 2023
kl 19:11:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/7 13:46:09
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sigrid de Rougemont-Wahlström
Sigrid de Rougemont-Wahlström, svensk målare född i Färila, Gävleborgs län 1888, död 1984.
Läs mer om Sigrid de Rougemont-Wahlström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige två flickor
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55
*
Sigrid de Rougemont-Wahlström
Kondition: färgbortfall
Sigrid de Rougemont-Wahlström, svensk målare född i Färila, Gävleborgs län 1888, död 1984.
Läs mer om Sigrid de Rougemont-Wahlström
nr 1552 2010
Sigrid de Rougemont-Wahlström
(1888-1984), Sverige
Oljemålning, Två Flickor. Signerad. Olja på duk, 61x50 cm, yttermått inklusive ram: 69x58 cm
Kondition: färgbortfall
Sigrid de Rougemont-Wahlström, svensk målare född i Färila, Gävleborgs län 1888, död 1984.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juli 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/7 13:46:09 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sigrid de Rougemont-Wahlström
Sigrid de Rougemont-Wahlström, svensk mÃ¥lare född i Färila, Gävleborgs län 1888, död 1984.Läs mer om Sigrid de Rougemont-Wahlström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige två flickor
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55