KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14461042
nr 1446 1042
Severin Nilson
(1846-1918), Sverige
Oljemålning, Signerad, fruktträd. Olja på pannå, 27x45cm, yttermått inklusive ram: 45x63cm
Kondition: färgbortfall
Severin Nilson, född 1846, död 1918, svensk målare och fotograf.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.600 kr
måndag 31 januari 2022
kl 18:11:55
4.000 kr
4.400 kr
- Klassiska
31 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Severin Nilson
Läs mer om Severin Nilson