KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14461042

nr 1446 1042

Severin Nilson

(1846-1918), Sverige

Oljemålning, Signerad, fruktträd. Olja på pannå, 27x45cm, yttermått inklusive ram: 45x63cm

Konditionsrapport: färgbortfall

Severin Nilson, född 1846, död 1918, svensk målare och fotograf.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

4.600 kr

måndag 31 januari 2022
kl 18:11:55

  • Klassiska
  • 31 jan

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Severin Nilson

Läs mer om Severin Nilson