KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14193253
nr 1419 3253
Sascha Bolin
(1889-1967), Sverige
Oljemålning, Hus. Signerad, 1943. Olja på pannå, Bildmått: 40x54, yttermått inklusive ram: 58x72 cm
Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 20 september 2021
kl 18:34:32
100 kr
500 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Sascha Bolin
Läs mer om Sascha Bolin
Lis Husberg (f. 1920)