KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636230
nr 1363 6230
Sascha Bolin
(1889-1967), Sverige
Oljemålning, "Gammal Bebyggelse". Signerad, daterad 1959. Olja på duk, 42x50 cm
Kondition: slitage
Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 30 november 2020
kl 19:45:07
100 kr
200 kr
Sascha Bolin
Läs mer om Sascha Bolin