KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13878675
nr 1387 8675
Rune Person
(1914-1990), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 48x34 cm, yttermått inklusive ram: 60x46 cm
Rune Person, svensk målare född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 29 mars 2021
kl 18:59:54
29/3 17:40:39
29/3 18:40:54
Rune Person
Läs mer om Rune Person