KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12757156
*
nr 1275 7156
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 36x44,5cm
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 19:25:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 13:33:29
1
100 kr
12/9 15:58:26
2
200 kr
13/9 12:32:50
1
200 kr
13/9 12:32:50
2
200 kr (Budbetjänt)
13/9 12:33:04
1
250 kr
13/9 13:23:42
2
300 kr
13/9 15:15:33
1
350 kr
16/9 07:13:42
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Roland Kempe
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Roland Kempe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar roland kempe svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36
-
8100 Oljemålning
Einer Fauqert. (tillskriven, ej signerad, hus. Olj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:13
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06
*
Roland Kempe
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Roland Kempe
nr 1275 7156
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 36x44,5cm
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/9 13:33:29 | 1 | 100 kr |
12/9 15:58:26 | 2 | 200 kr |
13/9 12:32:50 | 1 | 200 kr |
13/9 12:32:50 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
13/9 12:33:04 | 1 | 250 kr |
13/9 13:23:42 | 2 | 300 kr |
13/9 15:15:33 | 1 | 350 kr |
16/9 07:13:42 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Roland Kempe
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Roland Kempe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar roland kempe svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36 -
8100 Oljemålning
Einer Fauqert. (tillskriven, ej signerad, hus. Olj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:13 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06