KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13971025

nr 1397 1025

Reinhold Callmander

(1840-1922), Sverige

Oljemålning, Reinhold Callmander (1840-1922), Sverige. Signerad a tergo, spelande kvinna. Olja på pannå, 60x49cm, yttermått inklusive ram: 81x70cm

Reinhold Callmander, svensk bildkonstnär född 1840, död 1922.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 17 maj 2021
kl 19:51:26

Reinhold Callmander

Läs mer om Reinhold Callmander