KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14413051
nr 1441 3051
Poul Nielsen
(1920-1998), Danmark
Oljemålning, Syende flicka. Signerad, daterad -55. Olja på duk, 89x60 cm, yttermått inklusive ram: 106x77
Poul S. Nielsen, dansk bildkonstnär född 1920, död 1998.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 10 januari 2022
kl 18:57:57
10/1 12:26:05