KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16417131
nr 1641 7131
Poul Friis Nybo
(1869-1929), Danmark
Oljemålning, Skagen. Signerad. Olja på duk, 50x75 cm, yttermått inklusive ram: 69x94 cm
Poul Friis Nybo, Dansk bildkonstnär född 1869, död 1929.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 9 september 2024
kl 20:33:00
9/9 19:39:56
Poul Friis Nybo
Läs mer om Poul Friis Nybo