KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12522062

nr 1252 2062

Pelle Swedlund

(1865-1947), Sverige

Oljemålning, Pelle Swedlund (1865-1947), Sverige. Tillskriven, Sjölandskap med segelbåt samt à tergo Landskap i solnedgång. Olja på pannå, 21,5x17. Proveniens konstnärens familj

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 29 april 2019
kl 18:21:04

24/4 17:56:48 1      Vinnande bud
29/4 17:07:37 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 29 apr

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Pelle Swedlund

Läs mer om Pelle Swedlund