KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14461039

nr 1446 1039

Peder Mønsted

(1859-1941), Danmark

Oljemålning, Stuga i vinterskrud, Langseth i närheten av Lillehammer. Signerad, daterad Langseth 1919. Olja på duk, 50x64cm, yttermått inklusive ram: 71x86cm

Peder Mønsted, dansk målare född 1859, död 1941.

Utrop:

25.000 kr

Såld:

23.000 kr

måndag 31 januari 2022
kl 18:55:46

  • Klassiska
  • 31 jan

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Peder Mønsted

Läs mer om Peder Mønsted