ART / Oil paintings / Oil painting 12894167
nr 1289 4167
Peder Cappelen Thurmann
(1839-1919), Norge
Peder Cappelen Thurmann (1839-1919), Norway, kopia efter. Ljusterfiske i månsken. Signerad KP. Oil on canvas, 42x35, 5cm,
OIL PAINTING, Peder Cappelen Thurmann (1839-1919), Norge, kopia efter. Ljusterfiske i månsken. Signerad KP. Olja på duk, 42x35,5cm
Peder Cappelen Thurmann, norsk painter born 1839, dead 1919.
1500
SEK 600
Monday November 18 2019
at 19:37:13
17/11 15:20:21
Peder Cappelen Thurmann
Read more about Peder Cappelen Thurmann