KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13174017
*
nr 1317 4017
Paul Burmeister
(1847-1923), Tyskland
Oljemålning, Piprökande man. Signerad. Olja på pannå, 31x21cm
Paul Burmeister, tysk bildkonstnär född 1847, död 1923.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 mars 2020
kl 18:44:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 08:20:41
1
1.000 kr
21/3 11:48:01
2
Vinnande bud
- Klassiska
30 mar
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Paul Burmeister
Paul Burmeister, tysk bildkonstnär född 1847, död 1923.
Läs mer om Paul Burmeister
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa germany olja olja på pannå oljemålning oljemålningar paul burmeister piprökande man tyska tyskland tyskt
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06
-
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:15
*
Paul Burmeister
Paul Burmeister, tysk bildkonstnär född 1847, död 1923.
Läs mer om Klassiska
Läs mer om Paul Burmeister
nr 1317 4017
Paul Burmeister
(1847-1923), Tyskland
Oljemålning, Piprökande man. Signerad. Olja på pannå, 31x21cm
Paul Burmeister, tysk bildkonstnär född 1847, död 1923.
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/3 08:20:41 | 1 | 1.000 kr |
21/3 11:48:01 | 2 | Vinnande bud |
- Klassiska
30 mar
Klassiska
PÃ¥ vÃ¥r klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byrÃ¥ar och bokskÃ¥p, svenskt och utländskt äldre och modernt mÃ¥leri, silver, 1900-talsdesign av A ...Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Paul Burmeister
Paul Burmeister, tysk bildkonstnär född 1847, död 1923.Läs mer om Paul Burmeister
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa germany olja olja på pannå oljemålning oljemålningar paul burmeister piprökande man tyska tyskland tyskt
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06 -
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:15