KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13174017

nr 1317 4017

Paul Burmeister

(1847-1923), Tyskland

Oljemålning, Paul Burmeister (1847-1923), Tyskland. Piprökande man. Signerad. Olja på pannå, 31x21cm

Paul Burmeister, tysk bildkonstnär född 1847, död 1923.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 30 mars 2020
kl 18:44:51

21/3 08:20:41 1      1.000 kr
21/3 11:48:01 2      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 30 mar

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Paul Burmeister

Läs mer om Paul Burmeister