KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13977026

nr 1397 7026

Otto Rydelius

(1919-1957), Sverige

Oljemålning, Otto Rydelius (1919-1957), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på pannå, 55x49, yttermått inklusive ram: 65x60 cm

Otto Rydelius, svensk tecknare, skulptör och grafiker född 1919, död 1957 .

Utrop:

100 kr - 500 kr

måndag 17 maj 2021
kl 18:20:03

Otto Rydelius

Läs mer om Otto Rydelius