KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12779159
*
nr 1277 9159
Osvald Rasmussen
(1885-1972), Danmark
Oljemålning, Interiör, signerad. Olja på duk, 39x32 cm
Osvald Rasmussen, Dansk bildkonstnär född 1885, död 1972.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
lördag 2 november 2019
kl 08:04:54
- Konstnär/Designer
Osvald Rasmussen
Osvald Rasmussen, Dansk bildkonstnär född 1885, död 1972.
Läs mer om Osvald Rasmussen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa interiör norden olja olja på duk oljemålning osvald rasmussen skandinavien skandinavisk
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:32
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:55
*
Osvald Rasmussen
Osvald Rasmussen, Dansk bildkonstnär född 1885, död 1972.
Läs mer om Osvald Rasmussen
nr 1277 9159
Osvald Rasmussen
(1885-1972), Danmark
Oljemålning, Interiör, signerad. Olja på duk, 39x32 cm
Osvald Rasmussen, Dansk bildkonstnär född 1885, död 1972.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
lördag 2 november 2019 |
- Konstnär/Designer
Osvald Rasmussen
Osvald Rasmussen, Dansk bildkonstnär född 1885, död 1972.Läs mer om Osvald Rasmussen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa interiör norden olja olja på duk oljemålning osvald rasmussen skandinavien skandinavisk
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:32 -
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:55