KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12532043

nr 1253 2043

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Oljemålning, Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, daterad 1938, Landskap med träd. Olja på duk, 47x60

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 6 maj 2019
kl 20:51:35

30/4 12:24:13 1      Vinnande bud

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman