KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13951009
nr 1395 1009
Oscar Törnå
(1842-1894), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 61x46 cm, yttermått inklusive ram: 83x68 cm
Oscar Törnå, född 1842, död 1894 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
7.000 kr
Såld:
6.000 kr
måndag 3 maj 2021
kl 19:10:19
3/5 17:52:59
Oscar Törnå
Läs mer om Oscar TörnÃ¥