KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16914333
nr 1691 4333
Oscar Lycke
(1877-1927), Sverige
Oljemålning, Signerad, Bymotiv. Signerad. Olja på duk uppfodrad på pannå, 52x68 cm, yttermått inklusive ram: 77x93 cm
Oskar Lycke, svensk målare och skulptör född i Sundsvall 1877, död 1927.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 31 mars 2025
kl 19:09:01
31/3 19:04:01
31/3 19:05:08
Oscar Lycke
Läs mer om Oscar Lycke