KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14417109
nr 1441 7109
Oscar Hullgren
(1869-1948), Sverige
Oljemålning, "Vägen till hafvet", motiv från Bornholm. Signerad. Olja på pannå, 50x62, yttermått inklusive ram: 54x65 cm
Kondition: skadad
Oscar Hullgren, född 1869 i Målilla, Småland, död 1948, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 10 januari 2022
kl 18:14:38
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
450 kr
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
Oscar Hullgren
Läs mer om Oscar Hullgren