KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16514385

nr 1651 4385

Oscar Hullgren

(1869-1948), Sverige

Oljemålning, Motiv från Marstrand, "Afton Carlstens fästning, Marstrand". Signerad 1901. Olja på duk, 106x139 cm, yttermått inklusive ram: 118x151 cm

Oscar Hullgren, född 1869 i Målilla, Småland, död 1948, svensk målare.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 21 oktober 2024
kl 18:19:21

16/10 18:03:11 1      Vinnande bud

Oscar Hullgren

Läs mer om Oscar Hullgren