KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12154610
nr 1215 4610
Olof Leyman
(1911-1974), Sverige
Oljemålning, Krokus i kopp. Monogramsignerad OL. Olja på pannå, 35x28 cm
Olof Leyman, svensk bildkonstnär född 1911 i Göteborg, död 1974 i Göteborg.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 5 november 2018
kl 19:06:01
31/10 00:32:35
300 kr
3/11 13:00:19
Olof Leyman
Läs mer om Olof Leyman