KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16011002

nr 1601 1002

Olof Hermelin

(1827-1913), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 92, bygata. Olja på duk, 79x51 cm, yttermått inklusive ram: 95x68 cm

Olof Hermelin, född 1827, död 1913, svensk målare.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

4.200 kr

måndag 26 februari 2024
kl 18:50:26

  • Klassiska
  • 26 feb

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Olof Hermelin

Läs mer om Olof Hermelin