KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13778348
*
nr 1377 8348
Olle Tandberg
(1885-1952), Sverige
Oljemålning, "Katarina Kyrka". Olja på pannå, 45x32 cm, yttermått inklusive ram: 53x41 cm
Olle Tandberg, svensk målare född 1885, död 1952.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2021
kl 19:47:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/2 22:02:21
1
1.000 kr
6/2 23:40:42
2
700 kr
6/2 23:40:42
1
800 kr (Budbetjänt)
7/2 17:25:54
2
900 kr
7/2 17:25:54
1
1.000 kr (Budbetjänt)
8/2 19:39:24
3
Vinnande bud
8/2 19:41:19
1
1.700 kr
8/2 19:41:19
3
1.800 kr (Budbetjänt)
8/2 19:42:37
1
2.000 kr
8/2 19:42:37
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar olle tandberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Olle Tandberg
Olle Tandberg, svensk målare född 1885, död 1952.
Läs om budbetjänten
nr 1377 8348
Olle Tandberg
(1885-1952), Sverige
Oljemålning, "Katarina Kyrka". Olja på pannå, 45x32 cm, yttermått inklusive ram: 53x41 cm
Olle Tandberg, svensk målare född 1885, död 1952.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 2.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/2 22:02:21 | 1 | 1.000 kr |
| 6/2 23:40:42 | 2 | 700 kr |
| 6/2 23:40:42 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 7/2 17:25:54 | 2 | 900 kr |
| 7/2 17:25:54 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 8/2 19:39:24 | 3 | Vinnande bud |
| 8/2 19:41:19 | 1 | 1.700 kr |
| 8/2 19:41:19 | 3 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
| 8/2 19:42:37 | 1 | 2.000 kr |
| 8/2 19:42:37 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar olle tandberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



