KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15306160
*
nr 1530 6160
Olle Nordberg
(1905-1986), Sverige
Oljemålning, Interiör med kvinnor. Signerad. Olja på pannå, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 49x41 cm
Olle Nordberg, född 1905, död 1986, svensk målare.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2023
kl 19:05:38
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: interiör med kvinnor olja olja på pannå oljemålning oljemålningar olle nordberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45
*
Olle Nordberg
Olle Nordberg, född 1905, död 1986, svensk målare.
nr 1530 6160
Olle Nordberg
(1905-1986), Sverige
Oljemålning, Interiör med kvinnor. Signerad. Olja på pannå, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 49x41 cm
Olle Nordberg, född 1905, död 1986, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2023 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: interiör med kvinnor olja olja på pannå oljemålning oljemålningar olle nordberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45



