Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15671019



*

nr 1567 1019


Oljemålning

Oidentifierad konstnär. Spansk adelsman, 1800-tal. Ej signerad. Olja på pannå, 24x20 cm, yttermått inklusive ram: 36x32 cm


Kondition: krackeleringar

Utrop:

4.000 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 22:00:11)
Uppdatera
Visning

fredag 22/9, lördag 23/9, söndag 24/9 och måndag 25/9


Auktionen
avslutas:

måndag 25 september kl 20:10:00


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 25% + 100 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Klassiska
  • 25 sep

Klassiska

På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...



Läs mer om Klassiska
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad olja olja på pannå oljemålning oljemålningar spansk adelsman
  • 1029 Akvarell
    Anna Gardell-Ericson (1853-1939), Sverige. Kustmot..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 sept kl 18:05
  • 1001 Skulptur
    Fredrik Wretman (f. 1953), Sverige. "Minitrans", 2..//
    Aktuellt bud: 7.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 sept kl 18:06
  • 1006 Oljemålning
    Axel Lindman (1848-1930), Sverige. Basargatan, Nor..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 sept kl 18:09
  • 1002 Akvarell
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Skärgårdsmotiv..//
    Aktuellt bud: 12.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 sept kl 18:11
  • 1030 Stolar
    4 st, Sengustavianska, Fredrik Ahlström (f. 1772)...//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 sept kl 18:16
  • 1024 Karmstol
    Ole Wanscher (1903-1985), Danmark. Colonial Chair ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 sept kl 18:35

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad olja olja på pannå oljemålning oljemålningar spansk adelsman
  • 2016 Akryl
    Mathias Kärnlund (f. 1972), Sverige. Yttersta Tvär..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 sept kl 20:33
  • 4506 Oljemålning
    + Akvarell, Carl Wilhelm Jaensson (1853-1931), Sve..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 sept kl 20:39
  • 4204 Oljemålning
    Adolf Jansson, vår i stad, Signerad. Olja på pannå..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 sept kl 19:35
  • 4453 Oljemålning
    Adolfo Bulo-Morgan. Signerad, daterad 01. Olja på ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 sept kl 20:22
  • 4228 Oljemålning
    Aina Marmén, Flicka. Signerad. Olja på pannå,
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 sept kl 20:33
  • 4390 Oljemålning
    Åke Braun. Signerad, daterad 1964, komposition. Ol..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 sept kl 19:02




Ladda ner broschyr