KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13407385
*
nr 1340 7385
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Kvinna i folkdräkt. Omkring 1900, ej signerad. Olja på duk, uppfodrad duk, 22x18 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 augusti 2020
kl 18:53:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/8 19:35:42
1
1.100 kr
9/8 16:29:43
2
800 kr
9/8 16:29:43
1
900 kr (Budbetjänt)
10/8 18:08:40
3
1.000 kr
10/8 18:08:40
1
1.100 kr (Budbetjänt)
10/8 18:08:54
3
1.200 kr
10/8 18:24:43
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad kvinna i folkdräkt olja olja på duk oljemålning oljemålningar uppfodrad duk
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
nr 1340 7385
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Kvinna i folkdräkt. Omkring 1900, ej signerad. Olja på duk, uppfodrad duk, 22x18 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 augusti 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/8 19:35:42 | 1 | 1.100 kr |
9/8 16:29:43 | 2 | 800 kr |
9/8 16:29:43 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
10/8 18:08:40 | 3 | 1.000 kr |
10/8 18:08:40 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
10/8 18:08:54 | 3 | 1.200 kr |
10/8 18:24:43 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad kvinna i folkdräkt olja olja på duk oljemålning oljemålningar uppfodrad duk
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37