KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15407373
*
nr 1540 7373
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. E. Schwebs. Signerad, daterad 1933, Fågel. Olja på pannå, oramad, 60x45 cm
Kondition: slitage, skador
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 maj 2023
kl 19:56:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/5 18:09:31
1
500 kr
12/5 20:04:35
2
Vinnande bud
15/5 19:45:18
3
700 kr
15/5 19:45:18
2
800 kr (Budbetjänt)
15/5 19:45:22
3
900 kr
15/5 19:45:22
2
1.000 kr (Budbetjänt)
15/5 19:45:26
3
1.100 kr
15/5 19:45:26
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar olja olja på pannå oljemålning oljemålningar schwebs
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:32
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:55
*
Oljemålning
Kondition: slitage, skador
Läs om budbetjänten
nr 1540 7373
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. E. Schwebs. Signerad, daterad 1933, Fågel. Olja på pannå, oramad, 60x45 cm
Kondition: slitage, skador
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 maj 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/5 18:09:31 | 1 | 500 kr |
12/5 20:04:35 | 2 | Vinnande bud |
15/5 19:45:18 | 3 | 700 kr |
15/5 19:45:18 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
15/5 19:45:22 | 3 | 900 kr |
15/5 19:45:22 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
15/5 19:45:26 | 3 | 1.100 kr |
15/5 19:45:26 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar olja olja på pannå oljemålning oljemålningar schwebs
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:32 -
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:55