KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12431402
*
nr 1243 1402
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Signerad Noterman, gårdsscen. Olja på pannå, 33x26
Kondition: ramskada
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2019
kl 18:16:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/3 12:40:35
1
1.500 kr
25/3 05:02:45
2
Vinnande bud
25/3 18:08:33
1
1.700 kr
25/3 18:08:33
2
1.800 kr (Budbetjänt)
25/3 18:11:26
1
1.900 kr
25/3 18:11:26
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gårdsscen olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:32
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:55
*
Oljemålning
Kondition: ramskada
Läs om budbetjänten
nr 1243 1402
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Signerad Noterman, gårdsscen. Olja på pannå, 33x26
Kondition: ramskada
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/3 12:40:35 | 1 | 1.500 kr |
25/3 05:02:45 | 2 | Vinnande bud |
25/3 18:08:33 | 1 | 1.700 kr |
25/3 18:08:33 | 2 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
25/3 18:11:26 | 1 | 1.900 kr |
25/3 18:11:26 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gårdsscen olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:32 -
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:55