KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15763490
*
nr 1576 3490
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, landskap med hamnstad. Olja på pannå, ej signerad, 18x23 cm, yttermått inklusive ram: 29x35 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 november 2023
kl 21:10:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/11 20:46:57
1
700 kr
6/11 20:55:08
2
1.600 kr
6/11 20:55:51
1
900 kr
6/11 20:55:51
2
1.000 kr (Budbetjänt)
6/11 20:58:56
1
1.100 kr
6/11 20:58:56
2
1.200 kr (Budbetjänt)
6/11 21:00:01
1
1.600 kr
6/11 21:00:01
2
1.600 kr (Budbetjänt)
6/11 21:00:39
1
1.700 kr
6/11 21:05:35
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad landskap med hamnstad olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
nr 1576 3490
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, landskap med hamnstad. Olja på pannå, ej signerad, 18x23 cm, yttermått inklusive ram: 29x35 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 november 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/11 20:46:57 | 1 | 700 kr |
6/11 20:55:08 | 2 | 1.600 kr |
6/11 20:55:51 | 1 | 900 kr |
6/11 20:55:51 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
6/11 20:58:56 | 1 | 1.100 kr |
6/11 20:58:56 | 2 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
6/11 21:00:01 | 1 | 1.600 kr |
6/11 21:00:01 | 2 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
6/11 21:00:39 | 1 | 1.700 kr |
6/11 21:05:35 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad landskap med hamnstad olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55