KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14619132
nr 1461 9132
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Oljemålning, Vinter i Bohuslän. Signerad. Olja på duk, 59x72, yttermått inklusive ram: 69x72 cm
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 18 april 2022
kl 18:50:51
14/4 21:18:45
Nisse Zetterberg
Läs mer om Nisse Zetterberg