KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15451042

nr 1545 1042

Nisse Zetterberg

(1910-1986), Sverige

Oljemålning, Monogramsignerad, 1940, Modell med hatt. Olja på duk, 80x63 cm, yttermått inklusive ram: 102x89 cm

Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

4.000 kr

måndag 29 maj 2023
kl 19:55:14

24/5 23:25:22 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 29 maj

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Nisse Zetterberg

Läs mer om Nisse Zetterberg